106. urodziny Agnieszki Wesołowskiej

Artykuł (Witkowo.naszemiasto.pl)

Witkowo: 106. urodziny pani Aleksandry Wesołowskiej – najstarszej mieszkanki gminy

Sona Ishkhanyan

SONA ISHKHANYAN13.02.2020

Wspaniała atmosfera, życzenia, kwiaty i prezenty towarzyszyły wyjątkowemu spotkaniu – delegacja witkowskiego samorządu na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Witkowo odwiedziła Panią Aleksandrę z okazji Jej 106. urodzin. Mieszkanka Witkowa należy do nielicznego grona najstarszych Polaków, a na pewno jest najstarszą mieszkanką gminy.

Witkowo: 106. urodziny pani Aleksandry Wesołowskiej – najstarszej mieszkanki gminy
Pani Aleksandra Wesołowska urodziła się 12 lutego 1914 roku w Witkowie w rodzinie długowiecznej jako córka Kazimierza i Leokadii Wesołowskich. Z wykształcenia jest księgową. Pracowała w Rzemieślniczej Spółdzielni Pracy Branży Skórzanej w Witkowie, Banku Spółdzielczym w Gnieźnie, a następnie w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Witkowie. Dopóki zdrowie pozwalało Jej pasją była jazda na rowerze i czytanie książek.

12 lutego 2020 r. pani Aleksandra obchodziła swoje 106. urodziny. Z tej okazji Jubilatkę odwiedziła delegacja witkowskiego samorządu na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Witkowo – Marianem Gadzińskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Witkowie – Piotrem Jóźwikiem oraz Kierownikiem MGOPS Witkowo – Wojciechem Mólem. Burmistrz wręczył bukiet kwiatów i list okolicznościowy z życzeniami dla Jubilatki.

[Źródło: UGiM Witkowo]