106-letnia Irena Siła-Nowicka głosowała w wyborach parlamentarnych

Opozycjonistka z czasów PRL-u ze swoją 106-letnią mamą zagłosowały [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-10-13, 14:14

Jakub Żelepień

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]

PreviousNext

W styczniu ukończy 107 lat, a w niedzielę o własnych siłach wybrała się na wybory. Irena Siła-Nowicka, wraz z córką Agnieszką Dąbrowską – byłą działaczką opozycji posierpniowej, skreśliły nazwiska swoich kandydatów w komisji wyborczej przy ulicy Bandurskiego.

Pani Irena mówiła, że bierze udział we wszystkich głosowaniach, bo uważa to za swój obowiązek obywatelski. – Głosowanie jest moim miłym obowiązkiem w stosunku do Polski. To, co postanowimy swoim podpisem, będziemy zaświadczali w czasie następnych lat – mówiła Irena Siła-Nowicka.

Agnieszka Dąbrowska dodaje, że Polacy powinni cieszyć się z możliwości wzięcia udziału w wolnych wyborach. Nie zawsze bowiem było im to dane.

– Do 1989 roku nie chodziłam do wyborów, bo uważałam, że to nie były wybory, tylko głosowanie. Dopiero od 1989 roku uczestniczę we wszystkich wyborach. Tak samo, jak i moi rodzice, którzy uważali, że w pozorowanych aktach demokratycznych nie będą uczestniczyć – mówiła Agnieszka Dąbrowska.

Lokale wyborcze będą otwarte do godziny 21.

– Głosowanie jest moim miłym obowiązkiem w stosunku do Polski. To, co postanowimy swoim podpisem, będziemy zaświadczali w czasie następnych lat – mówiła pani Irena Siła-Nowicka.

– Dopiero od 1989 roku uczestniczę we wszystkich wyborach. Tak samo, jak i moi rodzice, którzy uważali, że w pozorowanych aktach demokratycznych nie będą uczestniczyć – mówiła Agnieszka Dąbrowska.