111. urodziny Ireny Śmiałowskiej

Irena Śmiałowska 111

Artykuł (Legiostrefa.pl)

LEGIONOWO. 111-TE URODZINY IRENY ŚMIAŁOWSKIEJ – NAJSTARSZEJ KOBIETY NA MAZOWSZU

Autor REDAKCJA

data GODZINĘ 24 MINUTY TEMU

Dzisiaj przypada 111-ta rocznica urodzin najstarszej kobiety żyjącej na Mazowszu i drugiej najstarszej żyjącej Polki. Pani Irena Śmiałowska urodzona 27.03.1908, która mieszka w Legionowie, bo to o niej mowa świętuje kolejną rocznicę urodzin. Wczoraj przedstawiciele Urzędu Miasta Legionowo oraz Starostwa Powiatowego złożyli życzenia dostojnej Jubilatce.

Pani Irena Śmiałowska jest emerytowaną wieloletnią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sannikach. Jest ciocią aktora Daniela Olbrychskiego. Obecnie jest najstarszą mieszkanką Województwa Mazowieckiego oraz drugą najstarszą kobietą żyjącą w Polsce.

Krótka biografia Jubilatki

Irena Śmiałowska z domu Sołonowicz urodziła się 27 marca 1908 r. w Korczewie na Podlasiu. Później, wraz z rodzicami i siostrami, mieszkała w Białymstoku i tam ukończyła szkołę średnią. Następnie przeniosła się do Warszawy, a okres okupacji razem z mężem i synem spędziła w Czerniewie na Mazowszu. Po wojnie rodzina zamieszkała w Sannikach, gdzie przez wiele lat pani Irena była kierowniczką Biblioteki Gminnej.  Od czerwca 2017 r., wraz z synem Andrzejem, mieszka w DPS „Kombatant” w Legionowie.

Czcigodnej Jubilatce Pani Irenie życzymy dużo zdrowia i pogody ducha.

Najstarsza kobieta i mężczyzna żyjący w Polsce.

Obecnie (marzec 2019) starsza od Pani Ireny jest tylko Tekla Juniewicz, która ma obecnie 112 lat i mieszka w Gliwicach w województwie śląskim i jest najstarszą żyjącą Polką.

Najstarszym mężczyzną żyjącym w Polsce jest 108-latek Pan Stanisław Kowalski mieszkający w Świdnicy w województwie dolnośląskim.

źródło: www.najstarsipolacy.pl/Powiat Legionowski