108. urodziny Stanisławy Gruszki

Artykuł (Fakty Kaliskie)

Najstarsza kaliszanka świętuje 108. urodziny

Choć urodziny będzie obchodzić w niedzielę 8 marca, to Stanisława Gruszka z Kalisza świętuje już od piątku. Z życzeniami pospieszył do jubilatki prezydent miasta Krystian Kinastowski. Najstarsza kaliszanka kończy 108 lat!

W przededniu tak wyjątkowego jubileuszu z panią Stanisławą świętowała również jej najbliższa rodzina i znajomi. Nie zabrakło urodzinowego tortu i pięknych życzeń.

Stanisława Gruszka urodziła się 8 marca 1912 roku. Jest rodowitą kaliszanką. Znajduje się pod opieką córki oraz wnucząt. W przeszłości była modystką, przez wiele lat prowadziła salon w śródmieściu.

W 2020 roku w Kaliszu setne urodziny obchodzą 3 osoby. Do tego 15 jubilatów przekroczyło sto lat. Stanisława Gruszka jest najstarszą mieszkanką naszego miasta, ale w powiecie kaliskim ma konkurencję. Zofia Zielińska z gminy Ceków-Kolonia we wrześniu skończy 109 lat.

Najstarsza żyjąca Polka, mieszkanka województwa śląskiego, ma już prawie 114 lat, a najstarszy mężczyzna, mieszkaniec województwa dolnośląskiego, skończy niedługo 110 lat.

MIK, źródło: najstarsipolacy.pl, fot. Anna Błaszczyk