Kazimiera Koralewska 1910-2020

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci pani Kazimiery Koralewskiej (1910-2020) z Włocławka; najstarszej mieszkanki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i trzeciej najstarszej mieszkanki kraju. Miała 110 lat i 2 miesiące. Była pierwszą superstulatką w historii Kujaw i Pomorza. Rodzinie pani Kazimiery składam najszczersze kondolencje.

Wacław Jan Kroczek 

Gerontology Research Group

Zmarła najstarsza włocławianka. W tym roku świętowała 110. urodziny

15:30, 20.03.2020 | G.S.

Pani Kazimiera świętująca 107. urodziny, trzy lata temu. Zdjęcie pochodzi z portalu najstarsipolacy.pl, gdzie zostało opublikowane dzięki uprzejmości wnuczki jubilatki.

Zmarła najstarsza włocławianka i najstarsza mieszkanka naszego województwa – Pani Kazimiera z włocławskiego Południa. Miała 110 lat. 

Informację o śmierci włocławianki potwierdził dziś Urząd Stanu Cywilnego we Włocławku. 

Pani Kazimiera mieszkała w bloku na włocławskim Południu. Urodziła się 15 stycznia 1910. 15 stycznia 2020 roku skończyła 110 lat. 

Najstarsza włocławianka ma urodziny. Nie zgadniesz które! Setkę przekroczyła już dawno Czytaj więcej

Zobacz także

Wychowała trzy córki i dziewięcioro wnuków. Miała też kilkanaście prawnuków i ponad 20 praprawnucząt. Od kilku lat była także prapraprababcią. (Informacje o potomkach pochodzą z portalu najstarsipolacy.pl)

Jak podawał serwis www.najstarsipolacy.pl, włocławianka była trzecią najstarszą osobą żyjącą w Polsce i jednocześnie jedną z czterech żyjących superstulatek, czyli osób powyżej 110 lat.

Pogrzeb ma odbyć się w najbliższy poniedziałek.

Obecnie we Włocławku mieszka 9 stulatków – 7 kobiet, 2 mężczyzn.