107. urodziny Heleny Miszczuk

Helena Miszczuk 107

Reportaż (TVP Lublin)

Najstarsza mieszkanka województwa lubelskiego skończyła 107 lat. To pani Helena Miszczuk. Jubilatce cały zespół Panoramy Lubelskiej życzy co najmniej dwustu lat życia w zdrowiu i wśród najbliższych.

Artykuł (Wspólnota Puławska)

Najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny mieszka w Nałęczowie

  • Data Publikacji: 28 Styczeń 2020

Pani Helena Miszczuk, pensjonariuszka Domu Opieki i Rehabilitacji w Nałęczowie skończyła 107 lat. Jak wynika z dokumentów jest obecnie najstarszą mieszkanką naszego województwa.

Słodycze i pogoda ducha przepisem na długowieczność?

Jubilatka urodziła się 23 stycznia 1913 roku w miejscowości Liszno koło Rejowca Fabrycznego. Większość życia spędziła w Rejowcu, gdzie w tutejszej cementowni przez wiele lat pracował jej mąż. Oboje dochowali się dwóch córek, które obdarzyły ich dwojgiem wnucząt i dwojgiem prawnucząt. Niestety mąż pani Heleny już nie żyje. Ona sama w nałęczowskim ośrodku przebywa od kwietnia zeszłego roku. Była jedną z pierwszych pensjonariuszek.

Mimo swego wieku jest bardzo pogodną osobą z poczuciem humoru, dba o swój wygląd.

– Jest bardzo elegancka, lubi mieć pomalowane paznokcie, najbardziej przypadł jej do gustu lakier koloru różowego – opowiadają pracownicy Domu Opieki i Rehabilitacji Pałac Nałęczów.

Choć od kilku lat porusza się na wózku stara się być aktywna.

– Nie lubi leżeć w łóżku, codziennie bierze udział w gimnastyce i animacjach – dodają pracownicy ośrodka.

107 – latka jak na razie cieszy się dobrym zdrowiem, nie przyjmuje żadnych leków.

– Ma dobry apetyt. Lubi słodycze, codziennie je miseczkę płatków owsianych z dwoma łyżkami cukru – opowiadają opiekunki pani Heleny.