Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 odwiedzili najstarszą mieszkankę Olsztyna

Małgorzata Makowska | 2019-12-02 19:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Artykuł (www.olsztyn24.com)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 odwiedzili najstarszą mieszkankę Olsztyna

Uczniowie SP12 w odwiedzili najstarszą mieszkankę Olsztyna (fot. archiw. SP12) | Więcej zdjęć »

W ramach wolontariatu, uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie wraz z nauczycielami oraz dyrektor Alicją Pogorzelską, udali się do Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego Polskiego Związku Niewidomych w Olsztynie. Odwiedzili panią Katarzynę Krzyżanowską, najprawdopodobniej najstarszą mieszkankę Olsztyna, która skończyła 106 lat.

Uczniowie złożyli dostojnej jubilatce urodzinowe życzenia, wręczyli upominek i zaśpiewali gromkie „200 lat” oraz specjalnie przygotowane piosenki. Pani Katarzyna nie kryła wzruszenia i radości z odwiedzin i powinszowań.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie złożyli też życzenia wszystkim pensjonariuszom i pracownikom ośrodka. Ciepłe słowa i piękne życzenia świąteczne skierowała do obecnych dyrektor Alicja Pogorzelska, która zaprosiła seniorów do szkoły na zaplanowane w grudniu jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów oraz uroczystość otwarcia nowej bryły budynku szkoły przeznaczonej dla edukacji wczesnoszkolnej.

Wyjątkowy dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem w miłej atmosferze oraz tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi.

To, łączące pokolenia, niezwykłe spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestniczących w nim osób.