107. urodziny Marianny Majewskiej

107. urodziny Pani Marianny z Mariampola

Artykuł (Mazowiecki Urząd Wojewódzki)

04.12.2019

Mieszkanka powiatu kozienickiego, Pani Marianna Majewska w poniedziałek obchodziła swoje 107 urodziny. Życzenia jubilatce złożył m.in. Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski.

Jubilatka w dniu swoich 107. urodzin

Pani Marianna mieszkanka Mariampola w gminie Głowaczów, 2 grudnia br. obchodziła swoje 107. urodziny. Ten szczególny dzień spędziła w gronie przyjaciół i rodziny: dzieci, wnucząt oraz prawnucząt. Życzenia jubilatce w imieniu Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, złożył Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu oraz Hubert Czubaj, Wójt Gminy Głowaczów.

Pani Marianna większość życia spędziła w Mariampolu, gdzie żyje do dzisiaj. Po śmierci męża w całości poświęciła się wychowywaniu dzieci.  Jubilatka doczekała się czteropokoleniowej rodziny – dwoje dzieci, czworo wnuków, dziewięcioro prawnuków i jedna praprawnuczka. Jak twierdzi syn Pani Marianny, Zdzisław – życie mamy było bardzo wymagające. Jej ojca siłą wcielono do armii carskiej. Po ślubie, w dość krótkim czasie została wdową i musiała całkowicie poświęcić się dzieciom.
Uczciwość i zamiłowanie do ciężkiej pracy pozostały do dzisiaj. Jeszcze kilka lat temu Pani Marianna z satysfakcją pracowała w domowym ogródku i pielęgnowała kwiaty. To pragnienie jest w niej nadal obecne. Często o tym mówi z nieukrywaną nostalgią i uśmiechem.

Ten szczególny dzień był okazją do wspomnień i opowieści o wielu wydarzeniach z historii Polski, których świadkiem była Pani Marianna. Uroczyście spędzony czas w gronie najbliższych sprawił jubilatce dużo radości, satysfakcji i wzruszeń.

W 2018 roku, wiek 100 lat ukończyło w Polsce 5102 osoby; w województwie mazowieckim 1160 osób. Niespełna 40 osób w kraju ma 107 i więcej lat. Najstarsza osoba w Polsce obchodziła tego roku 113. urodziny.

http://www.glowaczow.pl/news,375,107-urodziny-mieszkanki-gminy-glowaczow.html

107 URODZINY MIESZKANKI GMINY GŁOWACZÓW

02.12.2019

107 urodziny Pani Marianny Majewskiej

W dniu 02 grudnia 2019 roku w miejscowości Mariampol miało miejsce niecodzienne wydarzenie – 107 urodziny obchodzi  mieszkanka Gminy Głowaczów Pani Marianna Majewska z domu Brzezińska.

Z okazji tak uroczystego Jubileuszu najlepsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęściu i wszelkiej pomyślności na kolejne lata złożyli Jubilatce: Wójt Gminy Głowaczów – pan Hubert Czubaj, Przewodniczący Rady Gminy – pan Piotr Marek, Radna Gminy Głowaczów – pani Grażyna Skiba oraz Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – pan Krzysztof Murawski.

Jubilatka została obdarowana kwiatami, otrzymała list gratulacyjny oraz upominek.

Pani Marianna Majewska  urodziła się 02 grudnia 1912 w miejscowości Brzozówka. Jest wdową. Mieszka z synem Zdzisławem i synową Ireną. Otoczona jest troskliwą opieką swojej rodziny.

Pani Mariannie Majewskiej gratulujemy pięknego Jubileuszu i życzymy zdrowia, żeby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości najbliższych.

Pani Marianna Majewska jest najstarszą osobą w powiecie kozienickim.