Siostra Dominika, 107. urodziny

Artykuł (RDN.pl)

Pełna radości siostra Dominika ma już 107 lat!

03.10.2017

Urodziła się w 1910 roku w Warszawie, a od wielu lat współtworzy wspólnotę Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Nowym Sączu. Siostra Dominika z Białego Klasztoru ma już 107 lat.

Mimo upływających lat, Aurelia Burczanowska wciąż jest w świetnej formie. We wtorek (3.10) odwiedzili ją dziennikarze oraz przedstawiciele władz miasta. Jubilatka może być przykładem dla wielu. Mimo sędziwego wieku, wciąż ma świetny humor.

– Pamiętam swoje pierwsze spotkanie z dziennikarzami z okazji moich urodzin. Powiedziałam im wtedy: „Nie zróbcie ze mnie staruszki!”. Teraz już możecie ze mnie robić staruszkę, bo postarzałam się o parę lat, ale nie czuję się. Wszystko zależy od Pana Boga. Nie wiem kiedy będzie „przesiedlenie”. Czekam i czekam, ale jakoś nie zbliża się. Żyję, ciągle mam apetyt i humor dopisuje – opowiadała siostra.

Zakonnica zadziwiła wszystkich gości, gdy zachęciła ich do wspólnego odmówienia Inwokacji. Wciąż ma doskonałą pamięć i do tego zaraża optymizmem i radością. – Tak mnie Pan Bóg stworzył – podkreśliła jubilatka.

Podczas spotkania życzenia składali przedstawiciele władz miasta. – Życzę kolejnych 50, 60 lub nawet 70 lat. Cały Nowy Sącz cieszy się, że ma taką siostrę – mówił wiceprezydent Jerzy Gwiżdż.

Na 107. urodziny przyjechali też goście z różnych stron Polski. Między innymi Ewa Gross z Tczewa. – Przyjaźnimy się od 50 lat. Siostra jest w doskonałej formie, ma świetną pamięć i jest wielką patriotką. Codziennie modli się za ojczyznę. Życzę jej, by była z nami jak najdłużej.

Aurelia Burczanowska skierowała też słowa do dziennikarzy. – Życzę Wam bardzo ciekawej pracy oraz pięknych i prawdziwych sprawozdań.

Dziękujemy siostrze za te słowa i do zobaczenia za rok, na 108. urodzinach!