Najstarsza Polka uhonorowana medalem 700-lecia Lublina

Prezydent Krzysztof Żuk uhonorował dzisiaj najstarszą mieszkankę Lublina i Polski, Jadwigę Szubartowicz, która skończyła 111 lat. Otrzymała medal z okazji 700-lecia miasta. Prezydent uhonorował również inne kobiety, które swoją aktywnością prywatną i zawodową przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta.

Artykuł (Lublin.onet.pl)

Artykuł (Kurier Lubelski)

Artykuł (Dziennik Wschodni)

Artykuł (Polska Times)

Reportaż (TVP Lublin)

Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet prezydent Lublina odwiedził Jadwigę Szubartowicz w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła. Najstarsza mieszkanka Lublina i zarazem Polski otrzymała dzisiaj pierwszy medal wybity z okazji tegorocznego jubileuszu 700-lecia Lublina. – Od niej zaczynamy dziękować tym wszystkim, którzy tworzyli Lublin, są aktywni i zasłużyli się dla naszego miasta – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Pani Jadwiga ma dzisiaj dokładnie 111 lat cztery miesiące i 28 dni. Mimo drobnych problemów ze słuchem najstarsza Polka cieszy się dobrym zdrowiem. – Dziękuję panu prezydentowi za ten piękny i nowoczesny Lublin. Podobno jest piękny – dziękowała Jadwiga Szubartowicz. Po chwili dodała: – Proszę się zająć Zalewem Zemborzyckim. To jest oddech Lublina, jest niedaleko i wygodnie, ale jest nieładny – zażartowała najstarsza mieszkanka Lublina.