Galeria najstarszych Polaków urodzonych w 1914

« Galeria najstarszych Polaków według roku urodzenia

Daniela Sojka, 106

(04.01.1914 – 09.03.2020) Opole, Opolskie

Pani Daniela Sojka przyszła na świat 04.01.1914 w Sosnowcu. Do Opola przeprowadziła się po wojnie razem z mężem. Całe życie poświęciła na wychowanie swoich trzech synów. Zapytana o sekret długowieczności podczas swoich setnych urodzin w 2014 roku wyznała: Nie pić wódki i nie palić papierosów; najważniejsze w życiu są udane relacje małżeńskie i spokój.

Bronisława Przybylak, 106

Świeżno, Zachodniopomorskie

W minioną środę, 20 lutego 2019 roku, piękny jubileusz swoich 105. Urodzin obchodziła najstarsza mieszkanka gminy Świerzno, Pani Bronisława Przybylak.

W tym uroczystym dniu życzenia zdrowia, list gratulacyjny i symboliczny bukiet kwiatów, złożyli na ręce Pani Bronisławy Przybylak, Wójt Radosław Drozdowicz, przewodniczący rady gminy Sebastian Ligenza oraz radna Magdalena Demkowska.

Pani Bronisława daje wspaniały przykład pięknego życia dla młodego pokolenia i nie tylko. Najlepszym dowodem na to byli licznie przybywający przez cały dzień do Pani Bronisławy goście. Naszej Jubilatce w dniu jej Urodzin towarzyszyło bardzo dobre poczucie humoru. Dziękujemy za wspaniałe ugoszczenie przez Panią Bronisławę i jej rodzinę” – powiedział w radosnym nastroju Wójt Gminy Świerzno, Radosław Drozdowicz.