Najstarsza włocławianka ma urodziny.

Artykuł (ddwloclawek.pl)

Najstarsza włocławianka ma urodziny. Nie zgadniesz które! Setkę przekroczyła już dawno

14:00, 15.01.2020 | G.S.

71

Pani Kazimiera świętująca 107. urodziny, trzy lata temu. Zdjęcie pochodzi z portalu najstarsipolacy.pl, gdzie zostało opublikowane dzięki uprzejmości wnuczki jubilatki.

Pani Kazimiera z włocławskiego Południa obchodzi dziś 110. urodziny. To najstarsza włocławianka i najstarsza mieszkanka województwa kujawsko-pomorskiego. Jest też w ścisłej czołówce najstarszych Polaków.

Pani Kazimiera mieszka obecnie w bloku na włocławskim Południu. Urodziła się 15 stycznia 1910. W 1948 roku została wdową.Wychowała trzy córki i dziewięcioro wnuków. Ma też kilkanaście prawnuków i ponad 20 praprawnucząt. Od kilku lat jest też prapraprababcią.(informacje o potomkach pochodzą z portalu najstarsipolacy.pl)

Miano najstarszej włocławianki i najstarszej mieszkanki naszego województwa przypada Pani Kazimierze już od dobrych kilku lat. Jak informuje Urząd Stanu Cywilnego we Włocławku 110-latka jest aktualnie szósta na liście najstarszych Polaków. 

Z kolei Wacław Jan Kroczek prowadzący stronę internetowa: www.najstarsipolacy.pl informuje, że włocławianka jest trzecią najstarszą osobą żyjącą w Polsce i jednocześnie jedną z trzech żyjących superstulatek, czyli osób powyżej 110 lat.

W wywiadzie udzielonym jednej z gazet z okazji swoich 107. urodzin Pani Kazimiera przekonywała, że dożyła takiego wieku, dzięki pozytywnemu podejściu do życia, unikaniu stresów i radowaniu się codziennością. Nie była aktywna zawodowo, ale zawsze bardzo dużo pracowała. Wstawała już o godz. 5. – Byłam i jestem szczęśliwa. Mam za co dziękować Bogu. Dostałam już wszystko, czego mi potrzeba – cytowała wtedy Panią Kazimierę gazeta. 

Ostatnio Pani Kazimiera musi bardziej dbać o zdrowie, dlatego aktualnie nie przyjmuje gości i nie udało się nam z nią spotkać.