107. urodziny Józefa Woźniaka

Artykuł (lask.naszemiasto.pl)

107. urodziny Józefa Woźniaka z Woli Buczkowskiej

Przez całe swoje życie, nie licząc 6 lat wojennej tułaczki, mieszka w Woli Buczkowskiej. Nie ma chyba mieszkańca gminy Buczek, który by go nie znał lub chociaż o nim nie słyszał. Jest pierwszym Honorowym Obywatelem Gminy Buczek. Józef Woźniak w niedzielę, 11 listopada skończył 107 lat.

Jak co roku, Józef Woźniak świętował urodziny w otoczeniu rodziny. Dzieci, wnucząt i prawnucząt. Z życzeniami urodzinowymi u najstarszego mieszkańca powiatu łaskiego pojawili się także przedstawiciele władz gminy Buczek i powiatu łaskiego. Byli też reprezentanci Młodzieżowej Grupy Działania Powiat Łaski oraz Hufca ZHP w Łasku. Nie zabrakło oczywiście strażaków-druhów OSP, nie tylko z macierzystej jednostki pana Józefa w Woli Buczkowskiej, ale i z całej gminy Buczek.

Przypomnijmy, Józef Woźniak przez 42 lata był komendantem straży OSP, a przez 47 lat byłem sołtysem Woli Buczkowskiej.

Artykuł (www.mojlask.pl)

107 urodziny pana Józefa

11 listopada w Gminie Buczek to nie tylko obchody Święta Niepodległości, to również wspaniały jubileusz. Pan Józef Woźniak mieszkaniec Woli Buczkowskiej obchodził 107 urodziny. Jak łatwo obliczyć Pan Józef urodził się 11.11.1911 roku i mieszka w Woli Buczkowskiej pod nr 11.

Kilka lat temu został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Gminy Buczek za szczególne osiągnięcia dla rozwoju gminy. Przez ponad 40 lat był sołtysem wsi i prezesem OSP, czynnie uczestniczył przy budowie melioracji i przy elektryfikacji wsi jak również przy budowie szkoły i remizy.

Dla Pana Józefa czas się zatrzymał, wygląda świetnie, czyje się również dobrze, dopisuje mu wspaniała pamięć. O swoich wojennych losach jak mówią członkowie rodziny może opowiadać godzinami.

Pan Józef chciałby dożyć 111 urodzin, bowiem w jego życiu liczba 11 ma szczególne znaczenie. Życzymy wszystkiego najlepszego. 

– Z okazji 107 urodzin składamy Pannajserdeczniejsze życzenia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. W dniu tak zaszczytnego Jubileuszu proszę przyjąć życzenia wielu kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu.
Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz. Życzymy, aby kolejne lata mijały Panu wśród najbliższych, w atmosferze miłości i wsparcia. Niech szczęście, jakim obdarzył Pana los przyniesie wiele radości z życia codziennego – śle życzenia Bronisław Węglewski, wójt gminy Buczek.