Leonarda Ratkiewicz, 110. urodziny

Krapkowice. Pani Lonia świętowała 110 urodziny

Artykuł

Napisane przez  Michał Pietrzak

  • Pt, 19 Paź 2018 08:02

Sto lat to zdecydowanie za mało, zwłaszcza dla solenizantki z Krapkowic. Leonarda Ratkiewicz świętowała wczoraj (18.10) swoje 110 urodziny. Przyjęcie było kameralne, ale w jak najbardziej rodzinnej atmosferze Domu Pomocy Społecznej Anna.

– W bardzo wąskim gronie obchodziliśmy 110 rocznicę urodzin naszej mieszkanki. Byli goście z urzędu miasta i gminy, pan burmistrz oraz sekretarz powiatu, przyszli z prezentami. Widać było uśmiech na twarzy pani Leonardy – mówiła dyrektor Dorota Dobiecka.

Pani Lonia jest jedną z 5 najstarszych obecnie żyjących ludzi w Polsce. 

Gmina Krapkowice

Yesterday at 10:19 AM · 

110 lat, taki piękny jubileusz obchodzi dziś Leonarda Ratkiewicz, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej „Anna” 😊 🌹🌷. Najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia na kolejne lata jubilatce złożył Burmistrz Krapkowic – Andrzej Kasiura. Burmistrz podkreślał, że „to zaszczyt dla nas wszystkich, że osoba tak szlachetna, ciesząca się szacunkiem, posiadająca ogromną wiedzę i doświadczenie jest wśród nas. Jest Pani dla nas wzorem do naśladowania”. 
Pani Leonarda ceni prywatność, nie lubi pozować do zdjęć. W DPS-sie wszyscy to szanują. Bo to prawdziwy dom, w którym jest miejsce na indywidualność każdego mieszkańca.