Medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla 107-letniej pani Cecylii

Artykuł (www.ddwloclawek.pl)

108-letnia włocławianka otrzymała specjalne wyróżnienie

18:00, 20.07.2018 | G.S.

Cecylii Bernaciak medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis wręczyła wicemarszałek Aneta Jędrzejewska. Fot. Łukasz Piecyk/kujawsko-pomorskie.pl

108-letnia Cecylia Bernaciak z Włocławka otrzymała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis przyznawany przez samorząd województwa rówieśnikom Niepodległej. 

Medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis zostały wybite z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorząd województwa wręcza je mieszkającym w kujawsko-pomorskim osobom urodzonym w 1918 roku i wcześniej, świadkom historii ostatniego stulecia. 

Jedną z u rówieśniczek Niepodległej jest mieszkająca we Włocławku Cecylia Bernaciak. 108-latka urodziła się 17 października 1910  roku w Witowie (gmina Bytoń). W 1934 roku wyszła za mąż. Po ślubie zamieszkała w miejscowości Pścinno. Wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne i wychowywała troje dzieci: dwie córki i syna. Pasją pani Cecylii były całe życie książki, które często czytała nawet do późnych godzin nocnych. Kobieta doczekała się sześciorga wnuków, dziewięciorga prawnuków i czworga praprawnuków.

 Cecylii Bernaciak medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis wręczyła wicemarszałek Aneta Jędrzejewska.