106. urodziny mieszkanki Somonina

Artykuł (kartuzy.info.pl)

W poniedziałek w domu pani Agnieszki Kreft rozbrzmiało po raz kolejny „Dwieście lat”! Mieszkanka Somonina świętowała 106. urodziny. Dostojna jubilatka jest najstarszą mieszkanką powiatu kartuskiego. Jest też jedną z osiemdziesięciorga najstarszych osób żyjących w Polsce.

Tylko niespełna sto osób w Polsce, a zaledwie kilka na Pomorzu może poszczycić się tak dostojnym wiekiem. Pani Agnieszka Kreft, mieszkanka Somonina 4 czerwca świętowała swoje 106. urodziny. Jest najstarszą mieszkanką powiatu kartuskiego, a czwartą co do wieku w województwie pomorskim.

Z okazji urodzin solenizantkę odwiedzili: Marian Kryszewski wójt Somonina, Gerard Trepczyk sołtys Somonina i Bernadeta Licau, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilatce wręczono kwiaty i upominki. Przedstawiciele somonińskiego samorządu złożyli jej serdeczne gratulacje oraz życzyli, aby każdy następny dzień upłynął radośnie i bezboleśnie.

Pani Agnieszka mieszka obecnie z wnukami i prawnuczkami, które są wspaniałymi opiekunkami prababci. Dostojna Jubilatka jest otoczona życzliwością i miłością rodziny. Jest pogodna i bardzo lubi słodycze. Kiedy pozwalają jej na to siły i zdrowie siada w fotelu i chętnie rozmawia z najbliższymi. 

Szacowna jubilatka urodziła się w 1912 roku, była najmłodsza z sześciorga rodzeństwa. W listopadzie 1934 roku wyszła za mąż. Jubilatka wychowała troje dzieci: jednego syna i dwie córki. Jej syn Eugeniusz zmarł w 1967 roku, a mąż w 1972 roku. Doczekała się 15 wnucząt, dziś ma też sporą gromadkę prawnucząt i praprawnucząt.