Historyczny jubileusz 110. urodzin Ireny Śmiałowskiej

W dniu dzisiejszym, 27. marca 2018 roku, historyczny jubileusz 110. urodzin obchodziła pani Irena Śmiałowska z Legionowa.

Pani Irena urodziła się 27. marca 1908 roku. Była wieloletnią kierownik Biblioteki Gminnej w Sannikach, a prywatnie jest ciocią aktora Daniela Olbrychskiego. Obecnie jest najstarszą mieszkanką Województwa Mazowieckiego oraz czwartą najstarszą Polką.

We współczesnej historii Województwa Mazowieckiego, pani Irena Śmiałowska jest trzecią superstulatką. Wcześniej jubileusz 110. urodzin obchodziły panie: Michalina Wasilewska (1898-2010) z Warszawy i Wanda Wierzchleyska (1900-2012), również z Warszawy; pochodząca ze Lwowa.

Z wyrazami najwyższego szacunku i podziwu dla tak wybitnego wieku, składamy pani Irenie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Wacław Jan Kroczek

Gerontology Research Group

Artykuł (www.legionowo.pl)

Wyjątkowe urodziny

Data dodania: 27 marca 2018

Irena Śmiałowska, mieszkanka Domu Opieki Społecznej „Kombatant” w Legionowie obchodziła dzisiaj (27.03) 110-te urodziny. Na uroczystości urodzinowe przybyli przedstawiciele Urzędu Miasta Legionowo oraz Starostwa Powiatowego.

Pani Irena jest obecnie najstarszą mieszkanką Legionowa i Powiatu Legionowskiego. Z powodów zdrowotnych gratulacje, kwiaty i prezenty przyjmowała w swoim pokoiku. Wśród gości znaleźli się Starosta Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel, Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grażyna Kucman. Jubilatka otrzymała gorące życzenia zdrowia, kwiaty oraz owoce.

Zgromadzeni goście podziwiali niezwykłą przenikliwość i humor pani Ireny. Wzruszeń nie brakowało. Jubilatka była przez wiele lat związana z Biblioteką Gminną w Sannikach, gdzie była kierownikiem. Jest ciotką znanego aktora Daniela Olbrychskiego. Oficjalna część uroczystości odbyła się w sali głównej, gdzie pensjonariusze świętowali przy kawie i tortach. Czcigodnej Jubilatce życzymy wszyscy dużo zdrowia i pogody ducha.