106. urodziny Stanisławy Gruszki

Najstarsza kaliszanka skończyła 106 lat! ZDJĘCIA

Nie tylko Dzień Kobiet, ale też piękny jubileusz świętowała 8 marca Stanisława Gruszka z Kalisza. Najstarsza mieszkanka naszego miasta skończyła wczoraj 106 lat! Ten wyjątkowy dzień spędziła w gronie najbliższej rodziny.

Z życzeniami urodzinowymi, a także z okazji Dnia Kobiet pospieszył do jubilatki również Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. Nie zabrakło urodzinowego tortu i pięknych życzeń. Uroczystość pani Stanisława świętowała w gronie najbliższych.

Pani Stanisława urodziła się 8 marca 1912 roku. Od urodzenia jest kaliszanką. Cieszy się miłością i opieką córki oraz wnucząt. Obecnie jest najstarszą mieszkanką naszego miasta, ale też regionu. Nieco starsza jest od niej Zofia Zielińska z Plewni w gminie Ceków Kolonia, która za kilka miesięcy skończy 107 lat i jest piątą osobą w Wielkopolsce jeśli chodzi o długość życia.

MIK, fot. Katarzyna Ciupek

Artykuł (Fakty Kaliskie)