Tadeusz Wojno (1909-2017)

Tadeusz Wojno 100bw

12 marca 2017 w wieku 107 lat zmarł pan Tadeusz Wojno mieszkaniec Suwałk, były dyrektor Zasadniczej Szkoły Odzieżowej w Suwałkach. W świetle obecnej wiedzy, pan Tadeusz był najstarszym mieszkańcem Województwa Podlaskiego oraz drugim najstarszym mężczyzną w Polsce.

Informacja

Uroczystość odznaczenia z okazji 100. urodzin

W piątek (09.10) w suwalskim magistracie odbyło się spotkanie z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami oświaty. Gościem honorowym był Tadeusz Wojno (100-latek, były dyrektor „odzieżówki”), który oprócz upominków i kwiatów, otrzymał też list gratulacyjny od premiera Donalda Tuska.

Spotkanie w Urzędzie Miasta w Suwałkach odbyło się w ramach Dnia Edukacji Narodowej. Była to okazja do uhonorowania emerytowanych nauczycieli i pracowników pionu oświatowego. Pedagodzy odebrali podziękowania, gratulacje, kwiaty i upominki.

W spotkaniu uczestniczył Tadeusz Wojno – nauczyciel, który w przyszłym tygodniu skończy 100 lat. Tadeusza Wojno poczucie humoru nie opuszcza. O swoim latach mówi z dystansem i uśmiechem. – Wspaniały wiek to był 60 lat temu, kiedy w tańcu mogłem podrzucić każdą partnerkę. A teraz – sam z trudem chodzę.